Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Lombard Czestochowa sprzedaj pożyczycz kup online bez wychodzenia z domu

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za przeznaczenie na produkcję zaledwie kilku godzin dziennie. Warunki dają się być prawie idealne. Niestety coraz częściej okazuje się, że są to oszuści wykorzystujący na naiwności innych typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który podszywa się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na swobodną i dokładnie płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to firma zabierająca się sprzedawaniem przedmiotów z pozostałej ręki i udzielaniem pożyczek pod zastaw. Usługi te uprawiane są stuprocentowo przez internet, co powoduje, że firma odznacza się kreatywnością i podporządkowuje się do danych XXI wieku. Niestety przez rodzaj pracy, jaki robi, nazwa ta padała ofiarą oszustów, którzy zawijają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na stronie na Facebooku Polskiego Lombardu ukazał się dziś post, w którym ostrzegają oni przez kobietami, które zawijają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zajęcie to ma polegać na bronieniu w sprzedaży punktów na Allegro. Jesteśmy więc wystawić artykuł na sprzedaży, zadbać o właściwy związek z mężczyzną, a gdy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety wykazuje się, że paczki te nigdy nie zostają wysłane, pomimo tego, że pieniądze oddziałują na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na wczesny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę działanie i twierdzi, że będziemy działać w nazwie o odpowiedniej jakości. Obiecują nam uwaga oraz możliwość samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo kobiet stanowi wielką zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu wcale nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że należy o Własny Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym konkretnie polegać posiada taż czynność, a same, czego się dowiadujemy to toż, że do polskich zamierzeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić jakiekolwiek wątpliwości. Istnieje to miła możliwość pracy, jaka się na nim pojawiła. Obok niej, mamy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie cierpią ze sobą wiele wspólnego. Kobieta taż nie podaje też naszego imiona, co powinno stanowić kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po naszej stronie

Jeśli odpowiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o zbudowanie na aukcja punktów na lokalnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, jednak istniejemy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, a my, po nadaniu im adresu do sprzedaży, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Składa się jednak, że mężczyźni nigdy tych przedmiotów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się prawdziwy problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po naszej stronie. W kontraktu z tym, że sprzedajemy na samodzielnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której sprawiający mogą założyć dyskusję ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał swojej strony umowy. W sukcesu, kiedy potrzeba nie zostanie rozwiązana, chyba ona pozostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia przyjdą nas poważne konsekwencję naszych żyć. Według kodeksu karnego, w relacje od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na moment od 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard ujawniają się sprytem, ponieważ w sukcesu, gdy pod aukcją zawiera się ich pracownik, więc on poniesie konsekwencje ich działań. Dlatego toż tak my będziemy tu winni przestępstwa. Oszust może tu próbować umywać ręce, ponieważ to jednak my sprzedajemy przedmioty, które wcale nie wchodzą do kupującego.
Jak ustrzec się przed oszustem?

Przede każdym, powinien stanowić dużo ostrożnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety jest więc podstawowy przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je podała. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać określone swoje obowiązki. Trzeba mieć na aktualne propozycje, w jakich nie zostały podane fakty oraz też, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się z ostatniego rodzaju oszustwami, należy je szybko zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale również konsumentów, jacy będę potrzebowaliby skorzystać z usług oszusta. Im regularnie będziemy informować na policję tego rodzaju ogłoszenia, tym nieco będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments