Klimatyzatory postojowe Dziwnów

Lombard Czestochowa sprzedaj pożyczycz kup online bez wychodzenia z domu

Klimatyzatory postojowe Dziwnów

Czym są klimatyzatory postojowe?

Bardzo często obserwujemy jak kierowcy, będąc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób obecny istnieje niebezpieczny i ze powodów dobrych oraz właśnie ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas jazdy jest częstym zachowaniem, od którego trudno uciec, to branie spośród niej w trakcie postoju nie jest już wskazane. Marnujemy paliwo i zużywamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne istnieje obecne, że układa on bezpieczeństwo funkcji oraz daje, że kierowca oraz ładunek przyjdą na lokum w pełni.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na placu możemy spotkać dwa rodzaje klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten główny działa coś na podobnej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego zleceniem jest obniżenie temperatury oraz zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Kluczowe elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są położone w samej obudowie montowanej z prawdy na dachu kabiny samochodu czyli na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do mieszkania pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, podaje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest napędem elektrycznym oraz w razie konieczności chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie jest również zaopatrzone w układ, który zapewnia nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może tworzyć automatycznie lub potrafimy nią zarządzać za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Tuczno

Z zmianie postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wiele nowocześniejszym i coś nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w ciąg została wprowadzona woda. Stanowi ona dokładnie schładzana, a wielką właściwością tego typu klimatyzatorów istnieje obecne, że nie zmieniają wilgotności powietrza we tle pojazdu, a jedynie obniżają występującą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego gatunku występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa zlokalizowana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w jakim ciepło z powietrza zostaje zastosowane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj zlokalizowany na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest niezwykle szeroka, gdyż chyba on ograniczyć temperaturę powietrza występującą we tle pojazdu nawet o sto procent w układzie do temperatury na zewnątrz. Ale ze powodu na brak zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie pracuje w chłodnym klimacie. Podobnie jak w sukcesu sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z użyciem pilota lub sterować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie olbrzymią wartością jest ograniczony pobór prądu odpowiedni do harmonijnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Tuczno

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksa Nowak
Aleksa Nowak
4 lat temu

Ileż ja się naszukalam takiej fototapety! Dzięki